текст

Вибір гранітного пам’ятника замовником в останні роки набув великої популярності. Практично будь-який подібний пам’ятник люди уявляють з вигравійованим портретом покійного. Існує два види створення зображення: чорно-біле та кольорове. Класичне рішення, передбачає гравіювання чорно-білого портрета або якоїсь потрібної композиції.

Технологія створення портретів на гранітних пам’ятниках

Гравіювання будь-якого зображення на  пам’ятники з граніту ґрунтується на точковому видаленні полірованого шару за спроектованим контуром або ескізом. Оскільки багато видів граніту при поліруванні набувають певної монотонної структури, то після зняття шарів полірування відбувається освітлення в порівнянні із загальною поверхнею каменю. Завдяки тому, що глибина видалення шарів каменю різна, формуються різні тони та півтони сірого, в результаті виходить потрібне зображення.

Існують наступні способи гравіювання граніту:

  • ручне гравіювання;
  • гравіювання за допомогою ударного верстата;
  • лазерне гравіювання.

Ручне виготовлення  фото на пам’ятник передбачає витіснення гранітного шару на полірованій поверхні за допомогою спиць з переможцовими наконечниками. Виконується зображення художником-гравером. Як правило, для створення образу береться вибране родичами покійного фото, за проекцією якої гравіюється портрет або задана композиція.

Гравіювання за допомогою верстата відбувається за принципом промислового плотера, тільки в цьому випадку фото вибиває спеціальна головка з алмазними голками, що переміщується приводом верстата у двох площинах. Верстат підключають до комп’ютера, на якому цифрова фотографія проходить узгоджену обробку, а потім відправляється на верстатне гравіювання. Зазвичай після завершення процесу, художник коригує готове зображення, додаючи необхідні контрасти.

Лазерне виробництво портретів на камені здійснюється шляхом впливу сфокусованого лазерного променя, випалюючого мікрочастинки граніту на задану глибину за даними координатами. Обладнання працює з комп’ютером, і підготовчі роботи еквівалентні верстатному гравіюванню.

Деякі особливості створення портретів та зображень

Найбільш підходящі граніти для гравіювання це «Габро», «Токівські граніти», «Лезники». Причому на «Габро», який має чорний колір, створюється більшість чорно-білих портретів. Освітлення, аж до білого, досягається глибиною гравіювання каменю. Чорні і темні відтінки формуються за рахунок видалення малих шарів або без втручання в поліровану поверхню.

Чим більші створені заглиблення, тим різкіший і контрастніший отриманий портрет. Якісний портрет виходить при ручній роботі або відкоригованому верстатному гравіюванні.

Замовити пам’ятник з індивідуальним дизайном та з гравіюванням портрета будь-якої складності за невелику ціну можна в нашій організації, що знаходиться в м. Києві. Кваліфіковані майстри та художники виконають запропоновані побажання у створенні пам'ятного образу рідних та близьких людей, які відійшли у інший світ.

Про сайт



Гранітний ключ Copyright © 2015.